Dřevostavby

Naše firma se zabývá výrobou a dodávkami montovaných sendvičových dřevostaveb - Platform Frame System používaný v USA od roku 1833, klasických roubených domů z masivních dřevěných hranolů a dodávkami krovů rodinných domů, bytových, komunálních a průmyslových staveb.

Realizované dřevostavby je možné si vybrat jednak z běžně nabízených typových projektů nebo dle projektu zákazníka.

Projektujeme a montujeme i účelové dřevostavby až do výše 5 podlaží. Domy dodáváme jak "na klíč" tak jako hrubou stavbu pro dokončení svépomocí.

Proč montované dřevostavby?

V první řadě jsou to jejich nadprůměrné izolační vlastnosti: Podle nové normy: ČSN 73 05 40-2 je udávána požadovaná hodnota tepelné prostupnosti max. UN = 0.30 W/m2 pro lehké vnější stěny.

Tepelná prostupnost

Tepelná prostupnost "k" našeho panelu vykazuje hodnotu 0,16 W/m2 K, což vyhovuje i vysokým požadavkům na provoz energeticky úsporných domů, kde je zapotřebí maximálně 0,1-0,25 W/m2 K. Tuto hodnotu můžeme dle přání nadále snižovat! Stručně: Čím nižší je "k", tím lepší izolační vlastnosti. Například plynosilikátová stěna 44 cm + 12 cm polystyrenu vykazuje "k" = 0,18. A to je při síle stěny 56 cm. Při půdorysu domu 10x10 m je to 12 m2 prostoru navíc.

Další nespornou výhodou je dílenské zpracování, kde nehraje roli počasí, které často snižuje kvalitu stavebního díla. Samotná montáž je již otázkou krátkého času - v řádu dní. Nezanedbatelná je i výrazně nižší pořizovací cena - ne však na úkor kvality a komfortu bydlení! Ke stavbě domu je v co nejvyšší míře používáno dřevo - což je přírodní a plně obnovitelný materiál s minimální zátěží pro životní prostředí.

» Fotogalerie